WH Označení na polní čepici M1943 - BEVO

RE1318

Nový produkt

skladem

na skladě se aktuálně nachází 4 ks (nebo příp. párů či sad)

149 Kč s DPH

Platbu si můžete odložit nebo dokonce rozložit na splátky. Nakupte hned, zaplaťte později s MALLPay a Platimpak, nebo rozložte Váš nákup na pravidelné měsíční splátky po dobu 6, 12, 24 nebo 36 měsíců (Cofidis). To vše lze jednoduše učinit online, při výběru Comgate platební brány.

Špičková replika nášivky na německou armádní čapku vzoru 1943. Nášivka je strojově tkaná - tzv. BeVo.

More details

Když se řekne BeVo nášivka, jistě si všichni „zasvěcení“ představí insignie s jemně tkanými motivy, které se za pomocí tkacího stroje a umělého hedvábí vyráběly ve firmě Lucase a Ewalda Vorsteherových, jenž se nacházela v německém Wuppertalu. Firma, kterou si tito pánové založili*, produkovala insignie pro potřeby německé armády a další vojenských, policejních, polovojenských organizací a stranických složek NSDAP.
Zkratka BeVo v dnešních dnech znamená hlavně označení pro způsob zpracování insignie, tedy strojově tkané. Málokdo si však dnes uvědomí, že výraz BeVo byl vlastně název firmy. A co se skrývalo za tímto názvem? Prostá zkratka jakých se i dnes používá přehršel.

Be – Beteiligung (partnerství, podílnictví)
Vo – Vorsteher (příjmení obou vlastníků firmy)

Když tedy obě slabiky spojíme, získáme nám velmi známý tvar BeVo za něž si dosadíme název obce kde se firma nalézala a máme kýžený tvar BeVo Wuppertal, který můžeme často vídat na originálech i replikách těchto nášivek.

.

UPOZORNĚNÍ: Toto zboží je určeno výhradně pro filmové a divadelní účely, pro potřeby KVH Klubů vojenské historie a seriózní sběratele. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel. Od extrémistických hnutí a myšlenek jakéhokoliv směru se striktně distancujeme!

24 dalších produktů ve stejné kategorii: