WH Označení na polní čepici M1943 - BEVO

RE1318

Nový produkt

skladem

na skladě se aktuálně nachází 22 ks (nebo příp. párů či sad)

149 Kč s DPH

Platbu si můžete odložit nebo dokonce rozložit na splátky. Nakupte hned, zaplaťte později s MALLPay a Platimpak.

Špičková replika nášivky na německou armádní čapku vzoru 1943. Nášivka je strojově tkaná - tzv. BeVo.

More details

Když se řekne BeVo nášivka, jistě si všichni „zasvěcení“ představí insignie s jemně tkanými motivy, které se za pomocí tkacího stroje a umělého hedvábí vyráběly ve firmě Lucase a Ewalda Vorsteherových, jenž se nacházela v německém Wuppertalu. Firma, kterou si tito pánové založili*, produkovala insignie pro potřeby německé armády a další vojenských, policejních, polovojenských organizací a stranických složek NSDAP.
Zkratka BeVo v dnešních dnech znamená hlavně označení pro způsob zpracování insignie, tedy strojově tkané. Málokdo si však dnes uvědomí, že výraz BeVo byl vlastně název firmy. A co se skrývalo za tímto názvem? Prostá zkratka jakých se i dnes používá přehršel.

Be – Beteiligung (partnerství, podílnictví)
Vo – Vorsteher (příjmení obou vlastníků firmy)

Když tedy obě slabiky spojíme, získáme nám velmi známý tvar BeVo za něž si dosadíme název obce kde se firma nalézala a máme kýžený tvar BeVo Wuppertal, který můžeme často vídat na originálech i replikách těchto nášivek.

.

UPOZORNĚNÍ: Toto zboží je určeno výhradně pro filmové a divadelní účely, pro potřeby KVH Klubů vojenské historie a seriózní sběratele. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel. Od extrémistických hnutí a myšlenek jakéhokoliv směru se striktně distancujeme!

24 dalších produktů ve stejné kategorii: