Dýka SS vzor 1933

Denix

RE1134

Nový produkt

Skladem

na skladě se aktuálně nachází 2 ks (nebo příp. párů či sad)

644 Kč s DPH

Platbu si můžete odložit nebo dokonce rozložit na splátky. Nakupte hned, zaplaťte později s MALLPay a Platimpak, nebo rozložte Váš nákup na pravidelné měsíční splátky po dobu 6, 12, 24 nebo 36 měsíců (Cofidis). To vše lze jednoduše učinit online, při výběru Comgate platební brány.

Replika služební dýky (SS Dienstdolch) všeobecných SS (Allgemeine SS) ve vzoru 1933. Tento typ dýky se vyráběl až do září roku 1940. Tento typ dýky se nosil výhradně k černé služební uniformě všeobecných SS zavěšený na koženém závěsníku (viz. níže)!

  • Délka: 37cm
  • Materiál: kov, plast

More details

Materiál čepele kov
Materiál střenky plast
Délka nože 37 cm

Služební dýka SS - SS Dienstdolch byla určena výhradně pro příslušníky Allgemeine SS - všeobecných SS. Vzhled byl inspirován loveckou dýkou Holbein z 18.století. Je téměř totožná s dýkou pro úderné oddíly NSDAP tzv. SA (Sturmabteilungen). Zavedena do výzbroje byla 15. prosince 1933

Služebních dýk SS bylo vyrobeno cca 220 000 kusů. Toto číslo bylo zanedbatelné v porovnání s masovou produkcí dýk SA, kterých bylo vyrobeno více než 3 miliony.

Vlastnictví dýky nebylo automatické po vstupu do SS. Každý nováček musel nejdříve projít příjímacím procesem čekatele tzv. SS-Anwärter a po absolvování příjímače a složením slibu byl teprve oprávněn nosit služební dýku. Předána do vlastnictví SS-mana však bylo možné pouze při zvláštním ceremoniálu, který se konal pouze 1x ročně, vždy 9. listopadu.

Dýku si musel každý uchazeč zakoupit výhradně z vlastních prostředků. Pořizovaly se výhradně prostřednictvím objednávky ve výstrojních střediscích SS v Mnichově, Drážďanech nebo v Berlíně. Zajímavostí bylo, že ač byly dýky uhrazeny ze soukromých prostředků každého uchazeče do SS, nikdy vlastně nebyly v jejich vlastnictví v plném slova smyslu. Totiž, když došlo k vyloučení jedince z řad SS, neměl již právo dýku vlastnit a musel ji bez náhrady odevzdat nadřízeným orgánům. Pokud odešel příslušník SS do tzv. výsluhy nebo dobrovolně, na vlastní žádost, odešel z řad SS, mohl si dýku nejen ponechat, ale obdržel i potvrzení o vlastnickém právu, které mu vystavily nadřízené orgány. Pokud došlo ke ztrátě či znehodnocení dýky, bylo to bráno jako hrubé porušení kázeňských předpisů a dotyčný byl samozřejmě potrestán.

Výroba služebních dýk SS vzoru 1933 byla ukončena v září roku 1940.


UPOZORNĚNÍ: Toto zboží je určeno výhradně pro filmové a divadelní účely, pro potřeby KVH Klubů vojenské historie a seriózní sběratele. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Od extrémistických hnutí a myšlenek jakéhokoliv směru se striktně distancujeme!

23 dalších produktů ve stejné kategorii: