Válečný odznak bojového loďstva - Flotten Kriegsabzeichen

RE1627

Nový produkt

10-14 dnů

399 Kč s DPH

Špičková replika Válečného odznaku bojového loďstva
(Flotten Kriegsabzeichen), který byl určen pro důstojníky, poddůstojníky a řadové členy posádky, kteří dokázali svou statečnost v boji proti nepříteli, svědomitě plnili stanovené úkoly. Byl určen i pro námořníky, kteří padli v boji.

Historii a kritéria pro udělení naleznete níže.

More details

Velkoadmirál E. Reader zavedl výnosem ze 30. dubna 1941 Válečný odznak bojového loďstva mezi vyznamenání německé armády. Válečný odznak bojového loďstva byl určen pro důstojníky, poddůstojníky a řadové členy posádky, kteří dokázali svou statečnost v boji proti nepříteli, svědomitě plnili stanovené úkoly. Byl určen i pro námořníky, kteří padli v boji. K získání válečného odznaku byla stanovena přísná kriteria, podle kterých námořník musel získat 12 bodů:

1 bod se uděloval za každý odsloužený týden na bojové plavbě

1 bod byl udělen za bojové nasazení při obsazení Norska

2 body byly uděleny za zničení nepřátelské válečné lodi s pomocí jiných válečných lodí

3 body byly uděleny za úspěšnou bojovou akci a za útok na polský přístav Westerplatte

4 body byly uděleny za přímou bojovou činnost při obsazování Norska

4 body byly uděleny za úspěšnou obranu proti útoku bombardovacích a torpédových letadel

Válečný odznak bojového loďstva mohl být udělen, pokud námořník získal stříbrný nebo zlatý odznak za zranění nebo byl zraněn v přímem boji.


Informace čerpány z knihy Vyznamenání a bojové odznaky Třetí říše - Světozár Pavlík - ISBN 978-80-969292-6-9


UPOZORNĚNÍ: Toto zboží je určeno výhradně pro filmové a divadelní účely, pro potřeby KVH Klubů vojenské historie a seriózní sběratele. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel. Od extrémistických hnutí a myšlenek jakéhokoliv směru se striktně distancujeme!


(jakékoliv přebírání a kopírování textu bez přechozího souhlasu nebo uvedení autora a zdroje je porušení autorských práv)

30 dalších produktů ve stejné kategorii: